Міжнародна науково-практична конференція
«Інформаційні технології та безпека» (ІТБ)

ІТБ-2018 ІТБ-2017 ІТБ-2016 ІТБ-2015 ІТБ-2014 ІТБ-2013 ІТБ-2012 IТБ-2011

28 травня 2014 р. Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України, Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України та Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій ФСП НТТУ «КПІ» була проведена ХІV міжнародна науково-практична конференція на тему: «Інформаційні технології та безпека: засади забезпечення інформаційної безпеки» (ІТБ-2014).

З вітальними словами до учасників конференції звернулися заступник директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Олександр Додонов, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України, член-кореспондент НАПрН України Володимир Пилипчук, та проректор з науково-педагогічної роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Олексій Новіков. До присутніх також звернувся Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожієл, який висвітлив актуальні питання захисту від сучасних викликів і загроз в інформаційній сфері.

У ході конференції було розглянуто низку актуальних проблем забезпечення інформаційної безпеки в сучасних умовах, зокрема: основні стримуючі фактори правового забезпечення інформаційної безпеки; проблеми та шляхи вирішення політичної, соціальної та правової складових інформаційної безпеки; моделювання як один з базових засобів забезпечення інформаційної безпеки; інформаційні операції: моделювання та протидія; формування та управління проведенням інформаційними операціями; живучість систем організаційного управління; сетецентричне управління та питання інформаційної безпеки та ін.

Модераторами засідання були заступник директора НДІІП НАПрН України з наукової роботи Володимир Фурашев та завідувач відділу НДІІП НАПрН України Дмитро Ланде.

У конференції взяли участь фахівці з інформаційної безпеки центральних органів виконавчої, правоохоронних органів і військових формувань України, вчені Національної академії наук України і Національної академії правових наук України, представники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» та інших вищих навчальних закладів, а також засобів масової інформації та громадських організацій України. Активну участь у роботі конференції взяли такі співробітники Інституту: Красноступ Г.М., Ланде Д.В., Мельник К.С., Новицький А.М., Фурашев В.М., Савінова Н.А.

Підсумки круглого столу підвели заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Фурашев і заступник директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Олександр Додонов. По завершенні конференції прийнято відповідні рекомендації. Зокрема, визначено основні реальні та потенційні загрози інформаційній безпеці людини, суспільства і держави, запропоновано пріоритетні напрями забезпечення інформаційної безпеки, пропозиції щодо механізмів і заходів протистояння інформаційній агресії та посягань на інформаційний суверенітет України.

Оргкомітет XIV Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології і безпека» (ІТБ-2014)

Матеріали конференції:

PDF