Міжнародна науково-практична конференція
«Інформаційні технології та безпека: теоретичні та правові основи» (ІТБ)

ІТБ-2018 ІТБ-2017 ІТБ-2016 ІТБ-2015 ІТБ-2014 ІТБ-2013 ІТБ-2012 ІТБ-2011

14 грудня 2012 року в Інституті проблем реєстрації інформації Національної академії наук України відбулася наукова конференція на тему: «Інформаційні технології та безпека: теоретичні та правові основи» організована Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України та Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України за інформаційної підтримки науково-технічного журналу «Реєстрація, зберігання і обробка даних», а також журналів «Інформатика і право», «Інформація та безпека», «Правова інформатика».

З вітальними словами до учасників конференції звернулися заступник директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Олександр Додонов та директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук. Активну участь у роботі конференції взяли представники державних структур, наукових організацій, бізнесу.

Учасники конференції розглянули теоретичні та прикладні проблеми інформаційної безпеки в сучасних умовах, питання правового забезпечення інформаційної безпеки в Україні та політико-правового регулювання Інтернету. Були представлені результати досліджень у сфері інформаційних технологій, інформаційного права, моделювання різних процесів в складних соціотехнічних системах. Під час обговорення учасники конференції окреслили актуальні завдання забезпечення інформаційної безпеки в Україні, а саме:

  • питання безпеки в мережі Інтернет;
  • актуальні проблеми розвитку інформаційного суспільства;
  • забезпечення безпеки особистості, суспільства і держави в умовах глобалізації;
  • технічні, технологічні, а також організаційні питання забезпечення інформаційної безпеки.
  • Зважаючи на сучасний стан інформаційних технологій та появі нових загроз і ризиків в інформаційній сфері учасники конференції констатували необхідність розробки нових механізмів міжнародного співробітництва в галузі інформаційної безпеки.

В ході обговорення та підведення підсумків конференції було, зокрема, акцентовано увагу на необхідності об’єднання зусиль фахівців технічної і правової сфери для вирішення актуальних завдань забезпечення інформаційної безпеки. Учасники конференції висловили надію на більш тісну співпрацю з органами державної влади, науковими установами та іншими недержавними організаціями у розробці, розвитку і впровадженні засобів протидії злочинам в інформаційному просторі, що сприятиме забезпеченню інформаційної безпеки особистості, суспільства і держави в сучасних умовах.

Оргкомітет XII Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології і безпека» (ІТБ-2012)